A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту
Теплицької селищної ради

Вакцинація

Дата: 22.08.2023 11:40
Кількість переглядів: 29

Шановні батьки!

Вкрай тривожною проблемою в умовах війни і гуманітарних криз є спалахи інфекційних хвороб. Недоохоплення вакцинацією проти кору, краснухи та епідемічного паротиту підлягаючих дітей сприяє ризику виникнення спалаху кору на території нашої громади, що значно може ускладнити епідемічну ситуацію.

Вакцинація, як один з найефективніших методів профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб, входить до переліку гарантованих державою послуг.

Чи дійсно вакцинація обов’язкова?

Існує перелік профілактичних щеплень, які є обов’язковими і включені до календаря щеплень, згідностатті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (далі – Закон).

Профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов'язковими і включаються до календаря щеплень.

Вакцинація, передбачена календарем щеплень, проводиться безоплатно відповідно до частини другої статті 8 Закону.

Чи дозволяється відвідувати організовані дитячі колективи в разі відмови від проведення щеплень?

Статтею 15 Закону чітко визначено, що дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

Існує виключення: у разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

Крім того, наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 вересня 2011 року № 595 затверджено Перелік медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень.Тому діти, які не отримали профілактичних щеплень не через медичні протипоказання, не мають права відвідувати дитячі колективи.

Чи мають право на здобуття освіти особи, які відмовились від вакцинації?

Така відмова не порушує право на освіту. Законом України «Про освіту» передбачено, що ніхто не може бути обмежений у праві на здобуття освіти. Право на освіту гарантується незалежно від віку, статі, раси, стану здоров’я, інвалідності, громадянства, національності, політичних, релігійних чи інших переконань, кольору шкіри, місця проживання, мови спілкування, походження, соціального і майнового стану, наявності судимості, а також інших обставин та ознак.

Однак законодавець надає змогу обирати і форму освіти, у тому числі дистанційну або сімейну (домашню), як зазначено у статті 9 Закону України «Про освіту».

До речі, відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні не нижче стандартів освіти несуть батьки.

Також всі інші здобувачі освіти мають право на безпечні та нешкідливі умови навчання.

Зробивши щеплення дітям, батьки захищають не лише їх але й осіб, що не можуть бути вакцинованими через медичні протипоказання.

 

 « повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень